Zdobycie dachu Czarnego Lądu łatwiejsze niż myślisz! Wejście na Kilimandżaro.

wejścia na kilimandżaro
Kilimandżaro- najwyższy szczyt Afryki oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Majestatyczny masyw górski wznoszący się nad równinami Tanzanii i Kenii już od wieków rozpalał wyobraźnię koczowniczych plemion z tamtych okolic, którzy nazywali masyw "górą złych duchów".

Obecnie Kilimandżaro jest atrakcją dla turystów z całego świata. Za atrakcyjnością tego miejsca przemawia przede wszystkim to, że aby zdobyć pięciotysięcznik nie trzeba być alpinistą. Wejście nie wymaga specjalistycznego sprzętu jak raki i czekany, jednak nie jest to też lekki spacerek. Dach czarnego lądu wznosi się na 5895 metrów nad poziom morza i składa się z trzech wierzchołków. Najwyższy to Uhuru, a pozostałe dwa to Mawenzi na 5150 metrach oraz Shira, która znajduje się na 3940 metrów nad poziomem morza. Stożki te są pozostałością po wulkanach występujących tam w przeszłości.
Organizacja wyjazdu nie sprawia wielu problemów i wystarczy opłacić lot oraz trekking. Firmy trekkingowe oferują pakiety zawierające oprowadzanie przez przewodnika, pomoc tragarzy, opłaty wejściowe i zezwolenia, 3 posiłki dziennie oraz noclegi w bazach lub namiotach.
Największą przeszkodą w realizacji marzenia o wejściu na Kilimandżaro jest kondycja. Jest to do pokonania prawie 6000 metrów w pionie w bardzo krókim czasie. Dlatego warto zadbać o kondycję. Mimo dobrego przygotowania i tak wystepuje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej. Dlatego trzeba być uzbrojonym w cierpliwość i walczyć do końca mimo trudności.
Satysfakcja ze zdobycia dachu czarnego lądu jest nieziemska, jest to pokonanie własnych barier oraz przezwyciężanie trudności. Wejście na Kilimandżaro jest marzeniem wielu osób, które jest w miarę łatwe w realizacji, dlatego jeśli pragniesz zdobyć dach Afryki nie zwlekaj i zrealizuj swoje marzenie jak najszybciej!

Komentarze