Wyjazdy Kitesurfing – ciekawe miejsca.

Ostatnio przedstawiłem wam zalety wyjazdów Kitesurfingowych. Dzisiaj chciałbym wejść bardziej w szczegóły i zaproponować wam kilka ciekawych zagranicznych spotów. Aura jesienna, zimowa oraz wiosenna w Polsce nie zachęcają temperaturą wody do uprawiania tego sportu u nas. Jeśli poszukujesz ciepłej wody i dobrych wiatrów zapraszam do zapoznania się z krótkim zestawieniem ciekawych miejsc na wyjazdy kitesurfingowe.

Każdy z wybranych przeze mnie spotów charakteryzuje się dobrze rozbudowaną infrastrukturą oraz wysokimi statystykami wiatrowymi.
Jako pierwsze miejsce chcę wam zaproponować Alcati w Turcji. Spot znajduje się na Półwyspie Cesme, Kojarzony jest ze złotych plaż. Dobrze rozbudowana infrastruktura oraz płytkość zatoki powoduje, że osoba na każdym poziomie zaawansowania da sobie radę. Letnie statystyki wiatrowe dla 90% wiatrów mniejszych bądź równych 4 Bft.
Kolejnym ciekawym punktem na wyjazdy kitesurfingowe jest Soma Bay. Jest to miejsce dobrze znane wśród miłośników Kite i Windsurfingu. Spoty położone są 35 km od Hurghady znajdują się na jednej z najpiękniejszych plaż Egiptu. Występujące tu zatoczki charakteryzują się płaską wodą. Wiatr wieje ukośnie od linii brzegowej co stwarza idealne warunki dla początkujących amatorów tych sportów, a bogata infrastruktura sprawia, że miejsce jest idealne na kitesurfing.
Wyjazdy w stronę Soma Bay to temperatury wody pomiędzy 18 a 24 stopnie Celsjusza oraz pewność występowania wiatrów.
Następnym ciekawym punktem jest Lanzarote. Jedna z Wysp Kanaryjskich zachęca pięknymi białymi, złotymi i czarnymi plażami. Na wyspie znajdziemy dwie bazy FBC Lanzarote oraz Windsurf Paradise. Wulkaniczna wyspa zachęca pięknymi krajobrazami oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Letnie pasaty oraz temperatura wody na poziomie 18 do 24 stopni sprawia, że jest miejscem indealnym na wyjazdy.
Dla poszukiwaczy ciekawych spotów oraz ciepłej wody miejsca, które przedstawiłem są dobrą bazą na wyjazdy. Kitesurfing nie musi być tylko sportem letnim ponieważ miejsca które przedstawiłem nadają się do pływania również w innych porach roku. Jest to tylko kilka wyróżnionych spotów, a firmy organizujące wyjazdy mają dużo bogatszą ofertę. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.


Komentarze