Formalności przy uzyskiwaniu wizy do USA


wiza do usa

Dzisiaj co nieco na temat, który dostarcza wam wielu emocji – jak widać po licznych zapytaniach, dyskusjach na forach i ogólnie panującej opinii. Zdobycie wizy do USA nie jest wcale proste i niestety nie zawsze kończy się sukcesem, nawet gdy wydaje nam się, że spełniliśmy wszystkie formalności. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy krok pop kroku, jak ubiegać się o przepustkę do Stanów.


Zdobycie wizy do USA wiąże się z dość wieloma formalnościami, które na początku mogą nieco zniechęcać. Dodatkowo problematyczny jest fakt, że rzeczywista zgodę na pobyt otrzymamy dopiero na lotnisku w Stanach, po przebyciu całej podróży. Możemy jej też niestety nie otrzymać, co czasem się zdarza i bywa dla naszych rodaków zaskoczeniem. Stąd wokół wizy tyle kontrowersji.

Jak ją zdobyć? Wizy do USA wymagają otrzymania tak zwanej promesy wizowej, o która ubiegamy się w naszym kraju. By ją otrzymać, należy określić typ potrzebnej wizy, a następnie uiścić stosowna opłatę wizową. Koszt różni się w zależności od rodzaju wizy. Następnie należy wypełnić specjalny wniosek wizowy o numerze DS-160 dostępny do pobrania w Internecie lub w placówce ambasady czy konsulatu. Następnie zakładamy konto w internetowym systemie wizowym. Tam wyznaczamy termin spotkania z konsulem. Musimy podać niezbędne dane, których wymagają wizy do USA.

Teraz należy udać się do konsulatu lub Ambasady Stanów Zjednoczonych w ustalonym terminie, ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, jak wydruk potwierdzenia daty rozmowy, wydruk potwierdzenia złożenia formularza, potwierdzenie opłaty wizowej, ważny paszport oraz wszystkie poprzednie paszporty i aktualne zdjęcie wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.


Pamiętajmy, że w Polsce otrzymamy jedynie promesę, zaś wizy do USA będą nam przyznawane dopiero w Stanach.

Komentarze