Kurtki softshell na górskie wycieczki


softshell

Pewnie niejeden z Was, spotykając się z tą nazwą w sklepach outdoorowych i w Internecie, zastanawiał się, co właściwie ona oznacza. Ubrania typu softshell to lekka odzież wierzchnia idealna na wycieczki górskie czy rowerowe.
Na górskim szlaku czy na rowerze, jesienią czy wiosna, a nawet latem, zawsze przyda się coś cieplejszego. Nasz klimat jest bowiem zmienny, i również słoneczny dzień może szybko zmienić się w pochmurny. Nie warto jednak zabierać ze sobą ciepłej kurtki. To, w co zwykle wyposażamy się na takie okoliczności, to właśnie kurtki softshell.

Zaliczamy tu wiatrówki, polary i cienkie kurtki. Są one lekkie i przepuszczalne. Nie posiadają membrany, nie nadają się więc do ciężkich warunków. Za to na wiosenne wypady będą w sam raz, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i niewiele ważą. Można wszędzie zabierać je ze sobą.

Kurtki softshell chronią przed wiatrem oraz skutecznie zapobiegają przed wyziębieniem organizmu. Możemy też wyposażyć się na przykład w polar, który będzie umiarkowanie ciepły, bądź - w zależności od naszych potrzeb - bardzo ciepły. Przy zakupie tej części odzieży zwracajmy uwagę na grubość, która powinna być zawsze oznaczona na metce polaru. Dostępne są również polary ze specjalnymi zabezpieczeniami w miejscach narażonych na przecieranie, ściągaczami i wygodnymi kieszeniami.

Polary i kurtki softshell mają być bowiem przede wszystkim komfortowe. Jest to niezbędny element wyposażenia na górską wycieczkę, rajd rowerowy czy nocleg pod namiotem. Szukaj go w sklepach sportowych i turystycznych, a przy zakupie stawiaj przede wszystkim na wysoką jakość, aby ubranie było wytrzymałe i dobrze spełniało swoje role.

Komentarze