Aconcagua – kolejne wyzwanie dla bardziej wymagających


aconcagua

Jeśli chodzi o wycieczki i podróże, to czasami nie warto wracać do tych najłatwiejszych tras, które znajdują się w okolicach naszych miejscowości zamieszkania, bądź też na terenie kraju – dla niektórych bowiem jest to już przesyt wszystkiego, co zostało zwiedzone, odwiedzone i zdobyte. Dlatego dziś postaram się zainteresować wpisem nawet największych wyjadaczy, którzy niejedną trasę już pokonali. Aconcagua będzie celem tejże „wyprawy”, a konkretniej mojego wpisu. To dość znany szczyt, słynący ze swojego zainteresowania zwłaszcza w Ameryce Południowej, gdzie należy do tak zwanej „Korony Ziemi”, która chętnie jest zdobywana przez turystów lokalnych i zagranicznych.


Jesteś znudzony lokalnymi szlakami? Masz dość tradycyjnych wypraw górskich, które nie budzą adrenaliny oraz większy emocji, a Twoje oczekiwania i wymagania są o wiele większe? W takim razie, ja proponuję zainteresowanie się większymi wycieczkami, tak jak wspomniana przeze mnie Aconcagua. Oczywiście wyprawa na własną rękę nie koniecznie wchodzi w rachubę, bo to jest dość ryzykowne i niebezpieczne przedsięwzięcie (ale tylko indywidualnie). Polecam więc zebrać się w większe grono osób, najlepiej właściwie doświadczonych, które pod swoim okiem poprowadzą naszą wyprawę w sposób zorganizowany i bezpieczny, tak abyśmy przy okazji mogli zaznać prawdziwych emocji, związanych z adrenaliną, jaką z pewnością obudzi w nas Aconcagua.

Aconcagua, czyli wyprawa zorganizowana


Jak już wcześniej wspomniałem, taka wycieczka to nie żarty, tak więc lepiej znaleźć organizatora tej wyprawy, który zadba o wszystkie formalności – mowa tutaj o przelocie, transporcie, zakwaterowaniu na miejscu, wyżywieniu no i oczywiście bezpiecznej podróży na szczyt, znany bezpośrednio jako Aconcagua.

Komentarze