Wyprawa na Kilimandżaro


wyprawa na Kilimandżaro

Od początku istnienia tego bloga nasza uwaga skupiona była na poszczególnych akcesoriach, sprzęcie turystycznym i porównywaniu modeli. W sumie to wszystko dobrze się złożyło, bo gdy wiemy już, jak odpowiednio należy przygotować się w góry, to w końcu możemy się w nie wybrać! Jak widać po wcześniejszych postach, są one bardzo konkretne, tak więc moja dzisiejsza propozycja również taka będzie. A mianowicie interesuje nas...wyprawa na Kilimandżaro!

Posiadając wszystkie niezbędne nam akcesoria no i oczywiście chęci, możemy zapisać się na górską wyprawę. Jako że lokalne atrakcje już zapewne wielu z nas zaczynają nudzić (szczególnie tych bardziej zaawansowanych piechurów), to warto obrać za cel „coś” o wiele bardziej konkretnego. Wyprawa na Kilimandżaro to zdecydowanie może być przygoda naszego życia. Kto z Waszych znajomych może poszczycić się takim osiągnięciem? Zapewne niewielu, dlatego to dodatkowy atut, by zmobilizować siły i wybrać się na taką przygodę.

Oczywiście trudno mówić tutaj o spontanicznym wypadzie w góry, jak to miało miejsce we wcześniejszych przypadkach. Tutaj już trzeba znaleźć odpowiedniego przewodnika, czyli firmę lub pewne zrzeszenie, które takowe wypady organizuje. Tylko z nimi wyprawa na Kilimandżaro będzie pewna, komfortowa i bezpieczna. Używając słowa „komfortowa” nie mam na myśli ciepłych i wygodnych szlaków, gdyż mowa tutaj o ogromnych wysokościach i wspinaczkach. Chodzi o wspomniane już bezpieczeństwo i poczucie odpowiedzialności, jakie gwarantuje nam pobyt doświadczonych przewodników.

Wyprawa na Kilimandżaro a dodatkowe atrakcje


Na koniec jeszcze dodam, że nie będzie to taka typowa wspinaczka górska, gdzie mamy same wzniesienia i przeszkody do pokonywania. Oczywiście bez tego się nie obędzie, ale należy uwzględnić w tym piękne widoki, panoramy terenów oraz przydrożne safari. Tak, tak – zgadza się – wyprawa na Kilimandżaro to przecież tereny Afryki, gdzie dzikie zwierzęta są czymś powszednim. Ale proszę się nie martwić, w tym wypadku przewodnik także powinien zadbać o 100% bezpieczeństwa.

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz