Rower górski i na wycieczkę


rower górski

Jeśli chodzi o szeroko rozumianą aktywność sportową oraz turystyczną, trudno przecenić to, co zapewnia nam przeciętny rower górski. Możliwość dotarcia do obszarów, w które nie wjedziemy samochodem, możliwość zaczerpnięcia świeżego powietrza, możliwość integracji rodzinnej, a wszystko to przy jednoczesnym poprawieniu relacji pomiędzy nami, a naszymi dziećmi.



Nie bez znaczenia jest tu też sam rower górski. Dlaczego bowiem on, a nie na przykład tradycyjna szosówka? Wszystko sprowadza się do szeroko rozumianych zalet, którymi takowy się charakteryzuje, a które są naprawdę bardzo liczne. Dowód? Chociażby wygoda, pełna amortyzacja, świetna stylizacja, wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, hamulce tarczowe (typu hydraulicznego), duża ilość przełożeń, duża średnica kół, komfortowa jazda po terenach trudniejszych od zwykłej jezdni, możliwość jazdy szybkiej lub rekreacyjnej (tj. naprawdę duży uniwersalizm) i ogólnie – wszystko to, czego nigdy nie spotkamy w przypadku jakichkolwiek innych rowerów.


Rower górski, a nasze zdrowie

Pozostaje jeszcze spytać, w jaki sposób rower górski może wpłynąć na nasze zdrowie, ale tu odpowiedź jest jeszcze bardziej złożona. Po pierwsze bowiem, jeżdżąc nań zwiększymy swoją kondycję fizyczną, odprężymy się psychicznie, spalimy zbędny tłuszcz, będziemy mogli się dotlenić, poprawimy swój kręgosłup, wpłyniemy korzystnie na swój układ nerwowy i kostny i tak dalej. Po co jednak mnożyć te zalety, skoro po pierwsze – widzimy, że jest ich dużo, a po drugie – nigdy ich nie zrozumiemy, jeśli sami nie siądziemy na naszego dwukołowca i jeśli sami nie wybierzemy się na wycieczkę.

Komentarze